תכולת ביתנו

מה אומרת לנו המילה תכולה? האם מדובר על תכולה רגשית הקיימת בבית שלנו, תכולה המכילה את כל הזיכרונות שלנו, את כל הרגשות, המעשים, החוויות, האנשים.. האם מדובר על תכולה של ציוד הקיים בבית שלנו, ציוד היקר לנו, המקשר אותנו לרגשות? ריהוט, מכשירי חשמל, תכשיטים יקרים שלנו...כמובן שהתכולה היא כללית וחלק מהרכוש שלנו אוגר בתוכו גם תכולה רגשית, את התכולה הרגשית לא ניתן לבטח אבל את הרכוש והציוד שלנו הקים בבית כן ניתן לבטח ובהחלט גם רצוי.

אנו מבטחים את הרכב שלנו ומבטחים את הבריאות, כמובן אין חשוב יותר מזה במיוחד כאשר קיימת האפשרות, במיוחד בעידן בו אנו חיים, לא תמיד אנו מבטחים את תכולת הבית שלנו והגיע הזמן לחשוב על כך שנית ולהקדיש לכך מחשבה מדוע כדאי לנו לבטח את הtrusswork הקטן ביותר בבית ועד למוצרי החשמל ולמוצרים עיקרי ערך אחרם.

ביטוח תכולת בית הוא ביטוח חשוב ביותר שכן כל מה שיחסר לנו לא יוחזר ואם בדיוק עיצבנו וקנינו והשקענו את מיטב כספינו בעיצוב חדרי ילדים לא נרצה שזה יעלם ברגע אחד אשר בו לא נהיה בבית.

מה ניתן לבטח בביטוח תכולה? כמובן ורצוי את כל המחשבים הקיימים בבית כולל את אלו המחשבים הניידים, לא פעם קורה ובמיוחד בבתים שכורים, כי הבית נפרץ והמחשב נגנב, ביטוח כזה יפצה אותנו על האובדן הזה, ביטוח לתכשיטים היקרים שלנו, ביטוח למכשירי חשמל יקרים ובמיוחד לטלוויזיות, ביטוח לכל מחשבי כף היד וכן ביטוח כללי של התכול, במקרה של נזק, אובדן, גניבה וכדומה, חשוב להבין כי כאשר מדברים על ביטוח תכולה, לא מדובר רק בגניבה אלא גם בנזקים כגון שריפות שיכולות לפרוץ לא פעם חס וחלילה, מלחמות..

ביטוח של החפצים שלנו לא יחזיר את הזיכרונות ם הם קיימים אך הוא כן יפצה אותנו מבחינה כספית וכלכלית, כך לפחות לא נפסיד מעבר לזיכרונות ולקשר הרגשי גם את הכסף שלנו..

ביטוחי תכולה יעילים גם במצבים של מעברי דירה, מצבים של אחסון חפצים במקום אשר ניתן לבטח ובכל אופן חברת הביטוח אליה נפנה תשלח שמאי להעריך את החפצים היקרים לנו, כל אחד בהתאם לערכו האישי, אם מדובר על רהיט עתיק שיש לנו, אם מדובר על תכשיטים ובין אם מדובר על כלל מכשירי החשמל ומוצרי האלקטרוניקה שלנו, אותם גם ניתן לבטח בפני שחיקה, ביטוח תיקונים וכדומה- דרך החברה שמכרה לנו אותם.